שאלות ותשובות

משקה קוקה-קולה מכיל מים ,סוכר, פחמן דו חמצני לגיזוז, צבע מאכל קרמל, חומצה זרחתית, חומרי טעם וריח טבעיים וקפאין, אשר יחד יוצרים את טעמו הייחודי של המשקה. רכיבי המשקה מפורטים על גבי התווית במוצר וסדר הופעתם הוא בהתאם לכמות במשקה, לדוגמא: הרכיב הראשון שמופיע ברשימת הרכיבים הוא מים. קוקה- קולה מכיל כ-90% מים וקוקה- קולה זירו מכיל כ-99% מים.
בקוקה-קולה זירו ובדיאט קוקה-קולה, אנו משתמשים בממתיקים אספרטיים ואססולפאם K כדי להעניק להם את הטעם הייחודי ללא המחיר הקלורי. כיוון שמשקאות הזירו/ דיאט שלנו מעניקים טעם מתוק עם כמות קלוריות זניחה (פחות מ-1 קלוריות לכוס המכילה 200 מ"ל משקה), הם יכולים לעזור לצרכנים לנהל את צריכת הקלוריות שלהם.
קפאין הוא אחד מהרכיבים המעניקים למשקה את טעמו הייחודי. קפאין נצרך מדי יום במשקאות כמו קפה, תה ומשקאות קלים. לצרכנים שמעדיפים לצרוך משקאות נטולי קפאין, אנו מציעים קוקה-קולה זירו נטול קפאין. בכוס של 200 מ"ל קוקה-קולה או בקוקה-קולה זירו יש כ-20 מ"ג קפאין ובדיאט קוקה-קולה יש כ-26 מ"ג קפאין בלבד. בפחית קוקה-קולה או בקוקה-קולה זירו יש כ-33 מ"ג קפאין ובפחית דיאט יש כ-43 מ"ג קפאין.
משקה קוקה-קולה מכיל 10.6 גרם סוכר ל- 100 מ"ל, לדוגמא: כוס של 200 מ"ל קוקה-קולה מכילה כ- 21 גרם סוכר, המהווים כ- 84 קלוריות.
לא. קוקה-קולה זירו וקוקה-קולה דיאט אינם מכילים סוכר. קוקה-קולה זירו ודיאט קוקה-קולה הינם משקאות דלי-קלוריות הממותקים באמצעות הממתיקים אספרטיים ואססולפאם-קיי (0.3 קלוריות ל-100 מ"ל משקה).
האספרטיים הינו ממתיק שאושר ע"י ארגוני בריאות מובילים בארץ ובעולם והוא נמצא בשימוש בתעשיית המזון למעלה מ 40 שנה. השימוש באספרטיים מאפשר לצרכן ליהנות ממשקה טעים ללא "מחיר קלורי".
כן. צבע מאכל קרמל הוא הרכיב שתורם לגוון המיוחד של משקאות קוקה-קולה. צבע מאכל קרמל הינו תוסף מזון בטוח לשימוש ומאושר על-ידי ארגוני המזון המובילים בעולם ומשרד הבריאות הישראלי. רשויות רגולטוריות מובילות ברחבי העולם מכירות בצבעי הקרמל כבטוחים לשימוש במזון ובמשקאות. בדצמבר 2012, הרשות האירופית לבטיחות מזון (EFSA) אישרה מחדש כי צבעי הקרמל בטוחים לאחר סקירה מקיפה של מחקרים בנושא.
חומצה זרחתית מעניקה למשקה קוקה-קולה את הטעם החמצמץ/מעקצץ הייחודי שלו. חומצה זרחתית היא מקור לזרחן שהינו מינרל חיוני לאדם , למערכת השלד והעצמות ומהווה חלק ממולקולת ה-ATP. מגוון מזונות ומשקאות מכילים זרחן בצורות שונות כגון בשר, ביצים וגבינות. חומצה זרחתית הנמצאת בשימוש במשקאות קוקה- קולה בטוחה לשימוש והוכרה כתוסף מזון ע"י רשויות המזון והבריאות ברחבי העולם ומשרד הבריאות הישראלי.
ההבדל היחידי בין קוקה- קולה זירו לבין דיאט קוקה-קולה הינו הטעם. בסיס הטעם השונה מעניק לכל משקה את הטעם הייחודי שלו. בשני משקאות אלו יש פחות מ- 1 קלוריה לכוס המכילה 200 מ"ל משקה.