איכות


חברת קוקה-קולה בישראל הינה זוכת הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות במגזר העסקי ע"ש יצחק רבין. הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות הינו פרס יוקרתי ובעל חשיבות אשר מגדיר את בידול והישגי החברה בתחום האיכות והמצוינות הכוללת. הפרס מתמקד בתחומי: מנהיגות לאיכות, מוכוונות לקוחות ושוק, ניהול תהליכים , מיקוד במשאב האנושי, ניהול המידע ובשורה התחתונה תוצאות מוצלחות לאורך זמן.

חברת קוקה-קולה חרתה על דגלה מאז ומעולם לספק מוצרים איכותיים ובטוחים לשימוש .כל הרכיבים הנמצאים בשימוש בקוקה-קולה, וגם ביתר המשקאות הקלים שלנו, נבדקים באופן מוקפד ויסודי. הם בטוחים לשימוש ומאושרים על ידי כל רשויות התחיקה והבריאות בישראל.

לחברת קוקה-קולה ישראל יש מערכות אבטחת ובקרת איכות מתקדמות ביותר, הדואגות כי תמיד נייצר ונספק את אותו המוצר עם אותו הטעם לצרכן. מערכת האיכות מנטרת את תהליכי הייצור משלבי רכישה וקבלה של חומרי הגלם והאריזה, וממשיכה בתהליך ייצור המשקאות במפעל באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם. לאורך תהליך הייצור נעשה שימוש בציוד משוכלל ומתקדם מאד להכנה, מילוי, אריזה ובקרה אשר תורם לאיכות אחידה לאורך זמן. לאחר הייצור נעשות בדיקות איכות נוספות בטרם יציאת המוצר מהמפעל, כל אצווה (קבוצה של מוצרים מאותו קו ייצור) במפעל עוברת טעימה ומאושרת ע"י צוות מומחים. מערכת בקרת האיכות שלנו מיושמת גם במערך הפצת המוצרים, אחסונם, מכירתם והצבתם בחנויות עד הגיעם לצרכן הסופי. מערכות הבטחת ובקרת האיכות שלנו עומדת בכל תקנות איכות ובטיחות המזון הבינלאומיים וכמובן בישראל, על מנת להבטיח איכות גבוהה ואחידה לאורך כל שרשרת הייצור וההפצה. הקפדה זו על איכות התהליכים והמוצרים מביאה לתוצאה הרצויה של טעם אחיד, אהוב ומוכר לאורך שנים.

החל משנת 2012 זכאית חברת קוקה-קולה - אשר חרטה על דגלה את ערכי המובילות והמצוינות - בתו היהלום. הזכייה בתו היהלום ניתנת על עמידה ב- 7 תקנים ומעלה למערכות ניהול. לחברה קיימת התעדה ל - 8 מערכות ניהול.

ISO 9001 - תקן לניהול איכות
תעודה זו מעידה על יכולת הארגון, לבקר ולהבטיח את איכות התהליכים/המוצרים/השירותים שהיא מספקת.
שנת התעדה: 1993

ISO 14001 - תקן להגנת הסביבה
תעודה זו מעידה כי הארגון פועל תוך התחשבות בשיקולים סביבתיים.
שנת התעדה : 2002

HACCP - תקן ושיטה לשמירה על בטיחות המוצר
תקן זה מעיד כי הארגון משתמש בשיטה זו לניהול ובקרה על סיכוני מזון במוצריו.
שנת התעדה: 2003

OHSAS 18001 - תקן לבטיחות ובריאות תעסוקתית
התקן מבטיח כי הארגון מבצע את כל פעילותו תוך צמצום הסיכון לבטיחות ובריאות עובדיו, צרכנו ולקוחותיו תוך צמצום הסיכון לבטיחות ובריאות עובדים ומבקרים.
שנת התעדה: 2004

ISO 22000 - תקן לבטיחות מזון
התקן מבטיח שהארגון נוקט בכל השיטות הקיימות, כדי שהמוצר יהיה בטוח לצרכן.
שנת התעדה: 2009

ISO 50001 - תקן להתייעלות אנרגטית
התקן מבטיח כי הארגון מבצע את פעילותו תוך התייעלות מתמדת בניהול ובצריכת האנרגיה.
שנת התעודה: 2011

SI 9301 - תקן להפעלת צי רכב
מתבסס על ISO 9000:2008 וכולל שינויים ותוספות המותאמים למערכות ניהול בטיחות ואיכות של מערך התחבורה והתעבורה היבשתיות התקן מבטיח שהארגון נוקט בכל האמצעים להעלאת רמת הבטיחות בדרכים בתוך הארגון ומחוצה לו
שנת התעודה: 2014.

FSSC – תקן לבטיחות מזון
הינו התקן המתקדם ביותר ביותר הקיים בתחום בטיחות המזון. הוא כולל בתוכו את דרישות תקן HACCP, את דרישות תקן ISO 22000 ואת הדרישות החדשות של תקן ISO/TS 22002-1:2009. תקן זה מקיף בתוכו ומפרט את תוכנית הקדם הדרושה לבטיחות המזון.
שנת התעודה: 2014

תקן 17025 – הסמכת מעבדות
תקן זה מבטיח כי החברה מוסמכת לבדיקות של נתרן ו-COD בשפכים,
מי תהליך ובדיקות HPLC (אספרטיים, קפאין, אססולפם קיי ואשלגן סורבט).

אות ארגון נגיש
"אות נגישות ישראל" ניתן לארגון כיישות על סיום תהליך הטמעת הנגישות על עמידה בדרישות החוקים והתקנות התקפים במועד אישור והענקת האות
שנת התעודה: 2013.

תו היהלום ניתן ע"י מכון התקנים הישראלי הכפוף למשרד המסחר והתעשייה. חברת קוקה-קולה הינו מפעל המזון הראשון בתעשיית המזון שזכה בתו היהלום.

כמו כן החברה משתתפת כמעט מידי שנה בתחרויות וזוכה בפרסים, כגון: ארץ ישראל יפה, כוכבי דגל היופי, הצטיינות על תרומה לסביבה, מצוינות באיכות ומובילות אזורית באיכות מחברת קוקה-קולה הבינלאומית. כזכיינים של החברה העולמית, אנו מחויבים לעמוד בתנאי ייצור מחמירים ולאחרונה התיר משרד הבריאות לסמן את המוצרים בתו ("GMP Good manufacturing practice") "תנאי ייצור נאותים".

החברה גאה על הצלחותיה בעמידה בכל שנה במבדקים קפדניים הכוללים: עמידה בכל תקני האיכות ובטיחות המזון מטעם מכון התקנים ועמידה בסטנדרטים המחמירים של החברה הבינלאומית. כדי להבטיח ניהול איכות מוצלח, הנהלת החברה מתחייבת ליישם את מערכות הניהול ולעמוד בדרישות התקנים, דרישות החברה הבינלאומית. להיות קשובים לצרכנים ולעמוד באופן מלא בכל דרישות החקיקה במדינת ישראל.